UPW1J6R8MDD1TD
NICHICON
SKU: RKD409529
UPW1J6R8MDD1TD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
6.8UF
63V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:6.8ª
F
VOLTAGE RATING:63V
PRODUCT RANGE:PW SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª
20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIAMETER:5MM
LEAD SPACING:2MM
HEIGHT:11MM ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
New Parts
Ralakde 2 year warranty.
Refurbished
Ralakde 2 year warranty
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine