UPM1V102MHD
NICHICON
SKU: RKD403198
UPM1V102MHD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF
35V
20%
RADIAL
CAPACITANCE 1000 F
VOLTAGE RATING 35V
PRODUCT RANGE PM SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 20%
CAPACITOR TERMINALS RADIAL LEADED
DIAMETER 12.5MM
LEAD SPACING 5MM
ESR
ROHS COMPLIANT YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
New Parts
Ralakde 2 year warranty.
Refurbished
Ralakde 2 year warranty
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine