LRLE-27-300-R-00-10-A
ALLIANCE SENSORS GROUP
SKU: RKD1856860
LRLE-27-300-R-00-10-A
ALLIANCE SENSORS INDUCTIVE LINEAR POSITION SENSOR
PIVOTING SLIDE
300MM STROKE
0-10 VDC OUTPUT
27MM DIAMETER X 393.7MM BODY
ROD EYES MOUNT
PIGTAIL
3.2FT/1M CABLE LENGTH.
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine