ER115A1000Z8/24L11S3MR
ELTRA
SKU: RKD1457294
ER115A1000Z8/24L11S3MR
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
INCREMENTAL ENCODER
SERIES EL - ER 115 A
115 MM
RESOLUTION 1000
WITH ZERO PULSE
8...24 VDC
LINE DRIVER
SHAFT DIAMETER 11 MM
IP66
3000 RPM
M CONNECTOR OUTPUT
RADIAL
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine