ECA-2EM100
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD749771
ECA-2EM100
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
10UF
250V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:10 F
VOLTAGE RATING:250V
PRODUCT RANGE:M SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIAMETER:10MM
PACKAGING:EACH
LEAD SPACING:5MM
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine