DW-AS-523-M12
CONTRINEX
SKU: RKD1469273
DW-AS-523-M12
CONTRINEX INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR
TUBULAR
12MM DIAMETER X 60MM BODY
CHROME-PLATED BRASS HOUSING
PNP
N.O. OUTPUT
8MM SENSING DISTANCE
SEMI-FLUSH
400 HZ SWITCHING FREQUENCY
IP67
4-PIN M12 QUICK-DISCONNECT.
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine