CMD15-21VGD/TR8
VCC
SKU: RKD3087597
CMD15-21VGD/TR8
(PRICE/TC) LED
GREEN
1.5MM X 2MM
6.5MCD
570NM
LED COLOR:GREEN
LED MOUNTING:SMD
BULB SIZE:1.5MM X 2MM
FORWARD CURRENT IF:20MA
FORWARD VOLTAGE:2V
WAVELENGTH TYP:570NM
LUMINOUS INTENSITY:6.5MCD
VIEWING ANGLE:160¦
PRODUCT RANGE:- ROHS COMPLIANT:
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine